jak skręcić jointa

Jak skręcić idealnego jointa?

by Stonerchef

Jak skręcić pięknego, idealnie równego jointa w kształcie stożka? Niezależnie od tego, czy jesteście pacjentami MM, czy korzystacie z suszu CBD, z naszym poradnikiem nauczycie się kręcenia perfekcyjnych gibonów bez robienia bałaganu, bez wypadajającego suszu, luźnych tipów i straconych łez.

Nasza technika kręcenia jointa różni się od tego, co zobaczycie w większości poradników — nie próbujemy bowiem wykonać wszystkiego na raz i nigdzie się nie spieszymy, ale za to gibon powstaje w równo minutę pisiont.

Jeśli więc frustrujecie się za każdym razem, kiedy zamiast książkowego zawiniątka wychodzi Wam Dzwonnik z Notre Dame, to wideo jest dla Was stworzone.

Zanim nauczycie się, jak skręcić jointa po stonerchefowemu, rzućcie okiem na poniższą listę.

Najważniejsze wnioski płynące z filmu:

  • Pokazujemy w nim, jak skręcić idealnego jointa, a nie jak zrobić to idealną techniką. Idealna metoda to taka, która sprawia, że skręcanie jointa jest dla Was praktyczne, przyjemne i zajmuje względnie mało czasu. Naszym zdaniem jest to najlepsza opcja dla początkujących, którzy chcą mieć ładną, gotową formę do gibona i skręcić z niej śliczny stożek, który doceni każdy ziołowy wzrokowiec.
  • Jest kilka subtelnych (lecz ważnych) różnic pomiędzy różnymi formami skręconego suszu konopnego.
  • Joint ma w środku jedynie zioło, bez żadnych dodatków — całość jest zawinięta w bibułkę i zakończona kartonikowym tipem.
  • Mamy też blanty, w których susz zwijamy w liść tytoniu lub pustą tubę po cygarze. Blant pomieści też więcej zioła niż joint, czy spliff.
  • Skoro już o spliffach mowa, to te zawiniątka zawierają konopie z dodatkiem tytoniu lub mieszanek ziołowych — również zawinięte w bibułkę i zakończone tipem.
  • Jeśli nie jesteście pacjentami MM, możecie wykorzystać susz CBD. Kannabidiol ma wyższą temperaturę aktywacji i spalania niż THC, więc wbrew powszechnemu przekonaniu palenie suszonych kwiatostanów jest jedną z możliwych form jego konsumpcji.
  • Do kręcenia dobrze jest zainwestować w porządny młynek, najlepiej z czterema komorami oraz tzw. zbieraczem kiefu. Kief to nic innego, jak pyłek konopny składający się z trichomów, które opadły na samo dno młynka przez sitko podczas mielenia suszu. W trichomach znajduje się najwięcej kannabinoidów i terpen — warto więc zbierać ten kief na później w celu dalszego wykorzystania.

Już wiesz, jak skręcić jointa? Super, w takim razie zapraszamy do naszych pozostałych wpisów konopnych:

podpis pod postem

Zobacz również inne artykuły