Jak skręcić pięknego, idealnie równego jointa w kształcie stożka? Niezależnie od tego, czy jesteście pacjentami MM, czy korzystacie z suszu CBD, z naszym poradnikiem nauczycie się kręcenia perfekcyjnych gibonów bez robienia bałaganu, bez wypadajającego suszu, luźnych tipów i straconych łez.
Nasza technika kręcenia jointa różni się od tego, co zobaczycie w większości poradników — nie próbujemy bowiem wykonać wszystkiego na raz i nigdzie się nie spieszymy, ale za to gibon powstaje w równo minutę pisiont.
Jeśli więc frustrujecie się za każdym razem, kiedy zamiast książkowego zawiniątka wychodzi Wam Dzwonnik z Notre Dame, to wideo jest dla Was stworzone.
Zanim nauczycie się, jak skręcić jointa po stonerchefowemu, rzućcie okiem na poniższą listę.
Najważniejsze wnioski płynące z filmu:
- Pokazujemy w nim, jak skręcić idealnego jointa, a nie jak zrobić to idealną techniką. Idealna metoda to taka, która sprawia, że skręcanie jointa jest dla Was praktyczne, przyjemne i zajmuje względnie mało czasu. Naszym zdaniem jest to najlepsza opcja dla początkujących, którzy chcą mieć ładną, gotową formę do gibona i skręcić z niej śliczny stożek, który doceni każdy ziołowy wzrokowiec.
- Jest kilka subtelnych (lecz ważnych) różnic pomiędzy różnymi formami skręconego suszu konopnego.
- Joint ma w środku jedynie zioło, bez żadnych dodatków — całość jest zawinięta w bibułkę i zakończona kartonikowym tipem.
- Mamy też blanty, w których susz zwijamy w liść tytoniu lub pustą tubę po cygarze. Blant pomieści też więcej zioła niż joint, czy spliff.
- Skoro już o spliffach mowa, to te zawiniątka zawierają konopie z dodatkiem tytoniu lub mieszanek ziołowych — również zawinięte w bibułkę i zakończone tipem.
- Jeśli nie jesteście pacjentami MM, możecie wykorzystać susz CBD. Kannabidiol ma wyższą temperaturę aktywacji i spalania niż THC, więc wbrew powszechnemu przekonaniu palenie suszonych kwiatostanów jest jedną z możliwych form jego konsumpcji.
- Do kręcenia dobrze jest zainwestować w porządny młynek, najlepiej z czterema komorami oraz tzw. zbieraczem kiefu. Kief to nic innego, jak pyłek konopny składający się z trichomów, które opadły na samo dno młynka przez sitko podczas mielenia suszu. W trichomach znajduje się najwięcej kannabinoidów i terpen — warto więc zbierać ten kief na później w celu dalszego wykorzystania.
Już wiesz, jak skręcić jointa? Super, w takim razie zapraszamy do naszych pozostałych wpisów konopnych:
- Co to jest układ endokannabinoidowy?
- Historia marihuany na świecie, cz.1: od zarania dziejów do prohibicji
- Historia marihuany na świecie, cz. 2: jak i dlaczego marihuana stała się nielegalna?
- Najpopularniejsze mity o marihuanie, które nauka już obaliła
- Co znaczy „420”?
- Recenzja medycznej marihuany dostępnej w Polsce: Red No. 2 (Lemon Skunk)
- Palenie konopi a zdrowie płuc: o co ten cały dym?
- Jak wygląda kontrola policji u pacjenta medycznej marihuany?
- Jak dostać receptę na medyczną marihuanę?
- Indica czy Sativa? O co chodzi z różnymi odmianami marihuany?
- Dlaczego osoby korzystające z konopi są z reguły szczuplejsi?
- Czym różni się medyczna marihuana od rekreacyjnej?
- Wszystko, co trzeba wiedzieć o CBD
- CBD i THC: różnice i podobieństwa
- Waporyzacja: na czym polega i jakie płyną z niej korzyści?
- Zrobiliśmy pierwszy w Polsce ślub konopny
- Jak smakował nasz pierwszy legalny joint?
- Nasze top 7 coffee shopów w Amsterdamie
- Prawo konopne w Katalonii: czy Barcelona to drugi Amsterdam?
