E-book ZIOŁO: wszystko wyjaśnione

by Stonerchef

Podręcznik do marihuany, jakiego jeszcze nie było

Dowiedz się, jaki wpływ na zdrowie ma najpopularniejsza roślinna używka na świecie. Przekonaj się, czy te wszystkie zagrożenia, którymi straszą w mediach, faktycznie istnieją. Zdobądź wiedzę, która pozwoli ci zrozumieć konopie i skutecznie zmienić postawy swoich znajomych i rodziny — nieważne, na jakim etapie wiedzy jesteś.

To ponad 250 stron wiedzy i 180 publikacji naukowych, na które składa się setki jakościowych badań, poszerzonych o opinie ekspertów, którzy zjedli zęby na odkrywaniu właściwości marihuany.

Dzięki temu e-bookowi samemu staniesz się konopnym ekspertem i zyskasz bezcenne narzędzie do zwiększania świadomości na temat tej fascynującej rośliny.

139.00 zł

Dowiedz się, jak marihuana wpływa na:

Pamięć

Układ nerwowy

Inteligencję

Układ krwionośny

Uzależnienia

Choroby psychiczne

Hormony

Płodność

Motywację

Ciążę i karmienie piersią

... i wiele, wiele więcej!

Pobierz darmowy rozdział

Oto kolejny powód, dla którego warto kupić tego e-booka. Pobierz darmowy rozdział, a apetyt na więcej wzrośnie ci jak na dobrym gastro.

Dlaczego powstał ten e-book?

Bo odkąd zaczęliśmy zajmować się konopną edukacją w Polsce, nie było dnia (i nadal nie ma) bez pytania o wpływ marihuany na zdrowie w naszych mediach społecznościowych. Z jednej strony żyjemy w jednej wielkiej rewolucji kulturowej, gdzie konopie stają się częścią życia coraz większej liczby osób; a z drugiej panuje taki chaos informacyjny, że nie wiadomo, czy marihuana jest „cudowną rośliną” czy „groźną bombą z opóźnionym zapłonem”.

Dlatego postanowiliśmy stworzyć ten nietypowy podręcznik, w którym wchodzimy do zamku tylnym wejściem. Zebraliśmy do kupy największe mity i strachy na temat wpływu marihuany na zdrowie. Następnie dotarliśmy do ich genezy i zestawiliśmy założenia tych teorii z jakościowymi badaniami naukowymi oraz przeglądami literatury — i spojrzeliśmy na cały obrazek.

Bo tylko tak można wyciągnąć racjonalne wnioski na temat wpływu marihuany na zdrowie.

Nasz e-book jest dla ciebie, jeśli:

 • chcesz wiedzieć, jak korzystać z marihuany odpowiedzialnie i z pożytkiem dla zdrowia

 • lubisz zioło, ale martwisz się, że będzie to miało negatywny wpływ na twoją przyszłość
 • masz w gronie dużo znajomych, którzy są sceptycznie nastawieni do marihuany
 • chcesz edukować na temat wpływu konopi na zdrowie, ale nie masz rzetelnych źródeł wiedzy
Będzie z tobą 24 godziny na dobę, tuż pod ręką, kiedy tylko potrzebujesz.

Po przeczytaniu e-booka:

  • Poznasz wszystkie właściwości biologiczne marihuany.
  • Dowiesz się, jak zioło wpływa na każdą ważną sferę zdrowia.
  • Odkryjesz, jakich manipulacji dopuszczają się eksperci i media, żeby tworzyć mity na temat marihuany…
  • … I nauczysz się je rozpoznawać.
  • Zrozumiesz, czym są prawidłowe wzorce korzystania z konopi.
  • Będziesz w stanie lepiej korzystać z zioła (z pożytkiem dla zdrowia)
  • Poznasz profil bezpieczeństwa marihuany i skutki uboczne nadużywania.
  • Zyskasz mnóstwo rzeczowych argumentów do rozmowy z ludźmi sceptycznie nastawionymi do legalizacji.
  • Dowiesz się, kiedy najlepiej rozpocząć korzystanie z zioła.
0
stron
0
publikacje naukowe
0
+ badań
0
rozdziałów

Spis treści

Sprawdź, co na ciebie czeka w e-booku "ZIOŁO: Wszystko wyjaśnione"

Pierwszy rozdział to dokładna wiwisekcja teorii narkotyku bramkowego w przypadku marihuany. Dowiesz się, na czym polega to założenie i czy to faktycznie marihuana otwiera furtkę do twardych substancji.

W tym rozdziale rzucamy nowe światło na problem uzależnienia od marihuany. Dowiesz się, kogo najczęściej dotyka, jak wypada na tle uzależnień od innych popularnych używek, kto jest najmniej podatny na uzależnienie od zioła – i jak sobie z nim radzić.

Rozdział trzeci to podróż po stereotypowym wizerunku użytkownika marihuany, który nie widzi nic poza pilotem od telewizora i paczką napoczętych chipsów. Tutaj czeka cię niezły szok i niezła lekcja ostrożnego zaufania.

Na pewno dobrze znasz opowieści o tym, jak to czyjś wybitnie inteligentny kolega nagle zaczął palić zioło i stał się amebą umysłową, która nie potrafi skleić zdania podrzędnie złożonego. I w tym rozdziale weźmiemy te miejskie legendy na tapet.

W tej sekcji zajmujemy się największym fizjologicznym paradoksem dotyczącym palenia marihuany. Porównaliśmy też skład dymu z papierosów i dymu z marihuany — dzięki czemu udało nam się rozwiać mgły wątpliwości.

„To nie jest ta sama trawa, co kiedyś”; „dzisiejsza marihuana jest nieporównywalnie mocniejsza od tego, co palili nasi przodkowie”.

Czyżby?

Z rozdziału 6. przekonasz się, jak łatwo wierzymy mediom na słowo — i jak łatwo przebić tę bańkę.

Z tej części dowiesz się, skąd wynika związek pomiędzy korzystaniem z marihuany a większym ryzykiem wystąpienia zaburzeń i chorób psychotycznych, w tym schizofrenii — i w jak osobliwy sposób renomowane czasopisma naukowe obliczają moc psychoaktywną konopi 😉

Nie ma się co spierać, że lekarstwa przeważnie mają formę tabletek, zastrzyków, kropli lub sprayów — a nie jointów. Ale czy to oznacza, że medyczna marihuana to tylko lecznicze olejki, a z suszu korzystają tylko „pacjenci”, którzy nie chcą się nabawić choroby ze stresu z obawy przed policją?

Co bardziej kusi? Pełny legal czy zakazany owoc? Rozdział 9 to psychologiczna analiza nastoletniego mózgu i pokaźny zbiór statystyk, dzięki którym zweryfikujesz obawy o wpływ legalizacji marihuany na korzystanie przez nieletnich.

Nasze ukochane „dziury w mózgu”! W rozdziale 11 dowiesz się wszystkiego o wpływie marihuany na pamięć — kiedy pomaga, kiedy działa neutralnie, a kiedy zaczyna działać na twoją niekorzyść (i czy da się to odwrócić).

Co roku można usłyszeć, że „jeszcze potrzeba więcej badań”, bo „za mało wiemy” o marihuanie, żeby ją od tak legalizować. Rozdział 12 pokaże ci, ile tak naprawdę wiemy — i od jak dawna ludzie specjalnie wykorzystują konopie ze względu na ich psychoaktywne właściwości. Kolejny szoker.

Marihuana była wykorzystywana już w starożytności jako afrodyzjak. Starożytne teksty hinduskie opisywały ją jako jedną 5 świętych roślin pod hasłem „dająca szczęście”. A jednak dziś nie brakuje doniesień o tym, że regularne korzystanie z marihuany może obniżać libido, a u mężczyzn prowadzić do zaburzeń erekcji. Poznaj prawdę o relacji marihuany z naszym życiem intymnym.

Układ endokannabinoidowy jest mocno zaangażowany w regulację gospodarki hormonalnej. Najczęściej w środowisku naukowym można usłyszeć, że regularne korzystanie z marihuany obniża testosteron. Temat jest jednak dużo bardziej złożony niż może się wydawać. Odkryj wpływ marihuany na poziom testosteronu u zdrowych mężczyzn oraz tych z zaburzeniami hormonalnymi. 

Starasz się o dziecko i nie wiesz, jak marihuana wpłynie na twoją płodność? Układ rozrodczy jest pełen receptorów kannabinoidowych — szczególnie u kobiet. W tym rozdziale dowiesz się, czy korzystanie z marihuany przeszkadza w staraniu się o potomstwo.

Według niektórych ekspertów, regularni użytkownicy marihuany mają 4x większe ryzyko zawału serca i 3x większe ryzyko zatoru tętnic. Przekonaj się, co mają na ten temat do powiedzenia badacze, którzy sprawdzili, jak marihuana wpływa na układ krwionośny u osób zdrowych i pacjentów z problemami kardiologicznymi.

„Marihuana przynosi chwilową ulgę, ale długofalowo to równia pochyła dla zdrowia psychicznego”. Ile razy zdarzyło ci się słyszeć, że marihuana pogłębia myśli samobójcze i pogarsza stan chorych na depresję? A jednak depresja stanowi jedno ze wskazań do leczenia medyczną marihuaną. Czary-mary, czy znowu ktoś się „poślizgnął”?

Nie jesteśmy w stanie policzyć, ile razy pisały do nas zaniepokojone mamy, którym konopie pomagały ulżyć w nieprzyjemnych objawach przez czas trwania ciąży. Niestety ze względu na dużą stygmatyzację marihuany, nie miały gdzie szukać rzetelnych informacji o wpływ marihuanę na ciążę i karmienie piersią, a bały się zapytać lekarza z obawy o ocenę. Rozwiązaliśmy ten problem w naszym e-booku.

Czy naprawdę musisz czekać do 25 roku życia, żeby bezpiecznie korzystać z marihuany? Jak się okazuje, nauka potrafi być bardzo dynamiczna. Dowiedz się, kiedy jest najlepszy wiek na włączenie konopi do swojego życia.

W ostatnim rozdziale — uzbrojeni po zęby w wiedzę — staniemy razem oko w oko ze strachem. Zobaczysz, z czego wynika dzisiejszy lęk przed konopiami; dlaczego niektórych tak trudno przekonać do zmiany schematów myślenia, i czy lepiej jest karać za złe używanie narzędzia, czy może lepiej uczyć, jak to robić poprawnie, żeby wszystkim żyło się lepiej.

Rekomendacje

Zobacz, co o Weedukacji mówi nasza społeczność

biodostępność CBD

Oszczędź nawet 40% na zakupach u najlepszych marek konopnych w Polsce

Kupując naszego e-booka, otrzymasz specjalny kod rabatowy, który możesz wykorzystać u naszych partnerów:

deep cbd logo zniżki na cbd

O Stonerchefie

Stonerchef to portal edukacyjny o konopiach, który stanowi bibliotekę rzetelnej wiedzy opartej o najnowsze badania. Pomagamy zrozumieć z pozoru trudne rzeczy w przyjemny sposób.

Pokrywamy pełne spektrum tematów, od marihuany przez konopie włókniste po potencjał terapeutyczny tych roślin, aspekty psychologiczne, historię, kulturę i odpowiedzialne użytkowanie.

Zaczynaliśmy od rozpstnych przepisów na gastro okraszonych logiem z bongo. One nadal tu są — całe 500 sztuk.

Informacja

Treści zawarte na stronie są jedynie opisem dostępnej literatury naukowej na temat konopi. Nie stanowią one porady medycznej — i nie powinny być tak traktowane. Jeśli takiej potrzebujesz, skonsultuj się z lekarzem specjalizującym się w tego typu terapiach.

W naszych materiałach edukacyjnych znajdują się też linki afiliacyjne. Każdy zakup polecanego przez nas produktu z tego linka sprawia, że otrzymujemy od niego prowizję. To z kolei pomaga nam rozwijać naszą działalność edukacyjną.