Współpraca z klinikami konopnymi

by Stonerchef

POLECANE KLINIKI KONOPNE

Łączymy pacjentów z lekarzami z całej Polski

Lekarze przepisujący medyczną marihuanę

Interesuje cię leczenie medyczną marihuaną? Sprawdź oferty klinik konopnych z całego kraju i zapisz się na wizytę.

Dla pacjentów

Chcesz uzyskać receptę na medyczną marihuanę i rozpocząć terapię?

Dla klinik

Jesteś lekarzem przepisującym medyczną marihuanę i chcesz zwiększyć zasięg swoich usług?

Jak zacząć terapię medyczną marihuaną?

Wybierz jedną z polecanych przez nas klinik i zapisz się na pierwszą wizytę. Wszyscy lekarze przepisujący medyczną marihuanę zostali poddani czteroetapowej weryfikacji w celu wybrania najlepszych specjalistów.

Jak znaleźć lekarza, który przepisze medyczną marihuanę?

Leczenie medyczną marihuaną staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Jednak nadal wielu lekarzy tkwi w przekonaniu, że pacjent albo „czegoś się naczytał w internecie” albo chce po prostu „legalnie palić trawę”.

Takie podejście często wynika z niewiedzy lub zdezaktualizowanych danych na temat właściwości medycznych konopi.

Kliniki konopne zrzeszają lekarzy specjalizujących się w terapiach medyczną marihuaną. Tacy lekarze są nie tylko mogą wystawić receptę na konopie indyjskie, ale również są w stanie wyedukować i poprowadzić pacjenta przez cały proces tak, aby leczenie przechodziło zgodnie ze sztuką lekarską, a nie na zasadzie fabryk z receptami.

Jeśli Twoje dotychczasowe doświadczenia związane ze staraniem się o receptę na medyczną marihuanę były dalekie od przyjemnych, w klinikach konopnych możesz się miło zaskoczyć.

Marihuana ma wyjątkowo szeroki zakres zastosowań medycznych. Dowiedz się, na co lekarz może przepisać medyczną marihuanę – i jakie są przeciwwskazania.

Najczęściej zadawane pytania o leczenie medyczną marihuaną

Szukasz odpowiedzi na palące pytania? Zobacz, co warto wiedzieć, zanim zapiszesz się na wizytę.

Teoretycznie wyprawa po receptę na medyczną marihuanę powinna wyglądać, jak wizyta po każdy inny lek na receptę. Często jednak lekarze – zarówno na NFZ, jak i w prywatnych gabinetach – albo nie chcą poprowadzić takiej terapii, albo nie mają w tym temacie odpowiedniej wiedzy.

Pacjenci często wybierają kliniki konopne, ponieważ zrzeszają one specjalistów prowadzących leczenie medyczną marihuaną. Lekarze w takich placówkach nie mają uprzedzeń w kierunku konopi. Jeśli lekarz uzna, że twój przypadek kwalifikuje się do terapii, wystawi receptę i ustali plan leczenia w oparciu o wywiad i twoją historię medyczną. W TYM artykule znajdziesz pełen przewodnik dla pacjentów starających się o receptę na konopie.

Receptę na medyczną marihuanę może wystawić lekarz każdej specjalizacji – oprócz weterynarzy.

Bardzo możliwe. Jeśli lekarz, po zapoznaniu się z twoim przypadkiem, stwierdzi, że medyczna marihuana będzie odpowiednią formę terapii, przepisze ci ją na receptę, dobierając wcześniej odpowiednią odmianę i metodę spożycia.

To proste – mów prawdę. Jeśli wybierasz się po receptę na medyczną marihuanę, to widocznie pomaga ci ona usprawnić jakiś obszar zdrowia. Większość lekarzy przepisujących medyczną marihuanę przyznaje, że jeśli pacjent potrafi uzasadnić stosowanie konopi w swojej sytuacji, to nie ma powodów, dla których miałby takiej recepty nie dostać.

Od razu uprzedzamy, szczerość pt. „chcę po prostu legalnie palić zioło” nie przejdzie. Nazwa „medyczna marihuana” mówi sama za siebie.

Dokumentacja medyczna (historia leczenia) nie jest obowiązkowa — ale mile widziana. Dzięki niej lekarz będzie mógł lepiej zapoznać się z twoją sytuacją, poznać opinie poprzednich lekarzy prowadzących, a tym samym zoptymalizować terapię i zminimalizować ryzyko błędu wynikające z braku szczegółów na temat historii choroby pacjenta.

Jeśli pacjent jest zupełnie zielony w temacie konopi, to pierwsza wizyta trwa ok. 60 minut. Doświadczeni użytkownicy marihuany są zazwyczaj mniej wymagający pod kątem „know-how”, więc w ich przypadku wizyta trwa zazwyczaj 30 minut. Wizyty kontrolne i recepturowe zamykają się zazwyczaj w 15 minutach, choć ostateczny czas takiej konsultacji jest indywidualnie ustalany w oparciu o potrzeby pacjenta.

Tak, marihuana — a właściwie kwiaty Cannabis sativa L. — jest wpisana do Polskiego Rejestru Leków. Marihuana ma szerokie zastosowanie w medycynie, udokumentowane zarówno historycznie, jak i w najnowszej literaturze naukowej.

Tak, możesz legalnie posiadać marihuanę na czas leczenia. Posiadanie recepty i przechowywanie suszu w oryginalnym opakowaniu pomoże ci uniknąć ewentualnych nieprzyjemności podczas kontroli policji.

Zobacz, jak wygląda kontrola policji u pacjenta medycznej marihuany – i jak się przygotować.

Nie, obecnie nie ma możliwości refundacji medycznej marihuany z NFZ. Pacjenci sami muszą pokrywać koszty terapii.

Zobacz, ile kosztuje gram medycznej marihuany w Polsce.

Ciąża i karmienie piersią stanowią przeciwwskzazanie do leczenia medyczną marihuaną ze względu na potencjalne ryzyko negatywnego wpływu na wagę i rozwój noworodka.

Z TEGO artykułu dowiesz się, jak marihuana wpływa na ciążę.

Leczenie medyczną marihuaną u osób nieletnich powinno przebiegać wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza.

Tak, jeśli uzna, że medyczna marihuana nie będzie miała zastosowania w twoim przypadku lub gdy zauważy wyraźne przeciwwskazania do włączenia terapii. 

 

Pierwsza wizyta kosztuje ok. 200-300 zł w zależności od kliniki. Kolejna konsultacja to ok. 150 zł, natomiast wizyty kontrolne/recepturowe zazwyczaj kosztują 100 zł lub są za darmo (w niektórych klinikach).

Marihuana może wzmacniać lub osłabiać działanie niektórych leków, dlatego trzeba to skonsultować z lekarzem prowadzącym. Wtedy lekarz będzie mógł ustalić odpowiednie dawkowanie i czas przyjmowania obu substancji, żeby uniknąć interakcji.

Medyczną marihuanę możesz kupić w aptece, która ma podpisaną umowę z hurtownią dostarczającą susz z konopi indyjskich.

Takich aptek przybywa coraz więcej, a TUTAJ znajdziesz aktualizowaną listę placówek z podziałem na miasta.

Tak, zwłaszcza jeśli pacjent ma niską tolerancję na THC i jest wrażliwy na psychoaktywne działanie marihuany. Nie powinno się prowadzić pojazdu bezpośrednio po zażyciu leku ze względu na bezpieczeństwo (swoje i pozostałych uczestników ruchu).

THC może utrzymywać się w organizmie kierowcy do kilku tygodni lub miesięcy w przypadku bardzo częstych użytkowników, co dodatkowo komplikuje sprawę pod kątem prawnym.

W TYM artykule wyjaśniliśmy, jak wygląda kwestia prowadzenia samochodów po marihuanie.

Skutki uboczne terapii medyczną marihuaną pod okiem lekarza są łagodne i występują względnie rzadko. Do najczęstszych skutków ubocznych można zaliczyć suchość w ustach, podwyższony apetyt, senność, obniżenie ciśnienia i euforię (zależne od dawki).

Medyczna marihuana – strefa pacjenta

Poniżej znajdziesz najważniejsze artykuły tłumaczące podstawy leczenia medyczną marihuaną.

Oferta współpracy dla klinik konopnych

6 powodów, dla których warto zwiększyć swoją widoczność w wyszukiwarkach.

1. Wyszukiwarki to potężne źródło organicznego ruchu

W samym 2020 roku, 68% całego mierzalnego ruchu w internecie pochodziło z wyszukiwarek. Google jest najczęściej wykorzystywaną wyszukiwarką, dominując 89% całego rynku.

2. Skutecznie pozyskasz więcej pacjentów

70% marketerów uważa, że organiczny ruch z wyszukiwarek jest skuteczniejszy niż płatne reklamy pochodzące z innych źródeł.

Z kolei według 49% specjalistów, konwersje z wyszukiwarek przynoszą najwyższą stopę zwrotu ze wszystkich form promocji.

3. Zmniejszysz koszty promocji

Organiczne wyszukiwanie redukuje potencjalny koszt pozyskania pacjenta o 87,41% względem płatnych reklam cyfrowych.

Zamiast przeznaczać zasoby i energię na media społecznościowe, które blokują treści konopne ze względu na ich status prawny na świecie, możesz wykorzystać potencjał wysokiej jakości treści oraz dobrze wypozycjonowanych stron w branży.

4. Szybciej dotrzesz do swojej grupy docelowej

Stonerchef jest obecnie najlepiej wypozycjonowaną stroną w branży edukacji konopnej i medycznej marihuany. Nasze artykuły regularnie okupują najwyższe pozycje wyników wyszukiwania w tematach związanych z medyczną marihuaną i konopiami włóknistymi.

5. Zwiększysz swój autorytet

Jesteśmy uznawani za najbardziej opiniotwórcze medium konopne na polskiej scenie, co przekłada się na duże zaufanie do marek, którym pomagamy się rozwijać. Regularnie współpracujemy z lekarzami i farmaceutami od samego początku rynku medycznej marihuany w Polsce, a dzięki nam tysiące pacjentów uzyskało już receptę.

Obecność na naszej stronie z polecanymi klinikami pomoże ci zwiększyć zasięg i renomę twoich usług.

Wyślij nam wiadomość na adres

wspolpraca@stonerchef.pl

Po wstępnej weryfikacji skontaktujemy się z wybranymi klinikami

O Stonerchefie

Stonerchef to portal edukacyjny o konopiach, który stanowi bibliotekę rzetelnej wiedzy opartej o najnowsze badania. Pomagamy zrozumieć z pozoru trudne rzeczy w przyjemny sposób.

Pokrywamy pełne spektrum tematów, od marihuany przez konopie włókniste po potencjał terapeutyczny tych roślin, aspekty psychologiczne, historię, kulturę i odpowiedzialne użytkowanie.

Zaczynaliśmy od rozpstnych przepisów na gastro okraszonych logiem z bongo. One nadal tu są — całe 500 sztuk.

Informacja

Treści zawarte na stronie są jedynie opisem dostępnej literatury naukowej na temat konopi. Nie stanowią one porady medycznej — i nie powinny być tak traktowane. Jeśli takiej potrzebujesz, skonsultuj się z lekarzem specjalizującym się w tego typu terapiach.

W naszych materiałach edukacyjnych znajdują się też linki afiliacyjne. Każdy zakup polecanego przez nas produktu z tego linka sprawia, że otrzymujemy od niego prowizję. To z kolei pomaga nam rozwijać naszą działalność edukacyjną.