Koniec z zaporowymi cenami za receptę na medyczną marihuanę. “Liczy się pacjent”

by Stonerchef

Gdzie najtaniej dostać receptę na medyczną marihuanę, gdy masz wybór jedynie między “klinikami dla bogatych” a “farmami recept”? Pozwól, że ci pomożemy – razem z Medicante.

W tym artykule dowiesz się, gdzie najtaniej dostać receptę na medyczną marihuanę. Chcielibyśmy pokazać ci, że nie musisz przepłacać za zwykłą wizytę lekarską, ani narażać się na wyłudzenie danych przez nierzetelne kliniki żerujące na pacjentach w potrzebie. Przy okazji pokażemy ci, jak w przyszłości odróżnić tzw. farmy recept od klinik skupionych na pacjentach. Artykuł powstał we współpracy z Medicante – ogólnopolskim centrum medycznej marihuany online.

Chcesz dostać receptę na medyczną marihuanę?

Nie ma sprawy. To będzie 300 zł za pierwszą wizytę.

150 lub 200 zł za każdą kolejną.

I 100 lub 150 za przedłużenie recepty — tzw. wizyta recepturowa, bo to poważniej brzmi.

Czekaj, czekaj, dokąd się wybierasz? Musisz jeszcze wykupić zioło.

Bagatela 500-700 zł.

Żeby nie było zbyt tanio, to jeszcze dobrze będzie zakupić waporyzator. Od 500 zł w górę, jeśli nie chcesz podgrzewać zioła w plastikowych elementach.

A można inaczej. Przekonaj się na własne oczy.

POWIĄZANE: JAK DOSTAĆ RECEPTĘ NA MEDYCZNĄ MARIHUANĘ?

Ile kosztuje wizyta po receptę na medyczną marihuanę?

Przeważnie jest to koszt 200-300 zł za pierwszą wizytę. Niektóre kliniki oferują kody rabatowe na pierwszą konsultację.

Koszt kolejnej to ok. 100-150 zl, a jak wspominaliśmy — wizyta recepturowa dokłada kolejną stówkę. Dodatkowo musisz tam wracać co miesiąc po aktualizację recepty.

Są jeszcze tzw. farmy recept, które w ogóle nie pokazują swojej kadry i trudno zweryfikować ich wiarygodność, za to kuszą względnie atrakcyjnymi cenami (np. 99 zł za pierwszą wizytę). 

Problem polega na tym, że farmy recept często wyłudzają po prostu dane, a lekarze nie stawiają się na wizyty i zostawiają pacjenta bez kontaktu — albo podchodzą do niego od kalki i nie wykazują zainteresowania przebiegiem terapii. 

Nie mówiąc już o tym, że w niektórych takich miejscach recepty wystawiane są mailowo, bez jakiejkolwiek interakcji z lekarzem.

ZOBACZ: GDZIE KUPIĆ MEDYCZNĄ MARIHUANĘ W POLSCE?

Dlaczego leczenie medyczną marihuaną w Polsce jest takie drogie?

Na to składa się kilka czynników.

Po pierwsze, importujemy surowiec z obcych krajów, podczas gdy mamy u siebie warunki i pozwolenia na uprawę przez odpowiedni podmiot (Państwowy Instytut Włókiennictwa).

Po drugie, leczenie medyczną marihuaną w Polsce wygląda, jak… wygląda.

Począwszy od ubliżania pacjentom od narkomanów i wariatów, którzy “naczytali się głupot w internecie”, przez zasłanianie się rzekomym ryzykiem pójścia do więzienia za wystawienie leku wpisanego do oficjalnego rejestru, aż po źle wypisane recepty i cały galimatias administracyjny z tym związany.

I wtedy wchodzą kliniki konopne, całe na biało, z odpowiednim know-how i zupełnie innym podejściem do wystawiania recept na medyczną marihuanę.

A ponieważ mamy rynek wschodzący, to łatwo jest zdominować niszę i narzucić odpowiednio wysokie ceny

No bo, jak ci się nie podoba, to zawsze możesz wrócić do swoich poprzednich przygód.

SPRAWDŹ: 50 NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANYCH PYTAŃ O MEDYCZNĄ MARIHUANĘ

Nasze doświadczenia z początków medycznej marihuany w Polsce

Jako jedni z pierwszych pacjentów medycznej marihuany w naszym kraju, pamiętamy, jak wyglądały kiedyś “kliniki konopne”.

Jakieś dziwne krypto-recepcje w salonach Beauty z gabinetem lekarskim schowanym gdzieś na piętrze, a w środku zobojętniały pan, który przepisuje wszystkim po 4 x 0,2 g na recepcie, nie podnosząc nawet wzroku na pacjenta.

Wtedy też w jednej klinice zderzyliśmy się z kompletną arogancją właścicieli i lekarzy. Okazało się, że gdy pacjentów zaczęło przybywać, stworzył się problem z realizacją recept.

A to źle wystawiona, a to wysłana pocztą i nie przyszła — kosmos.

Kiedy nas spotkała tego typu “pomyłka” i okazało się, że musimy jeszcze dopłacać tę samą kwotę za czyjś błąd, postanowiliśmy wyrazić swoje niezadowolenie, które wyglądało mniej więcej w ten sposób:

 • Czy nie uważacie, że skoro to wasz błąd, to nie powinniśmy dopłacać do kolejnej usługi tylko otrzymać ją w ramach rekompensaty?
 • A co wy sobie myślicie, że to są cukierki, żeby tak sobie je wypisywać?
 • Ale wy przecież wypisujecie zioło jak cukierki, każdemu…
 • I właśnie dlatego się za to tyle płaci. Do widzenia.

Każda literka z tego dialogu jest prawdziwa — tak nam się wrył w pamięć.

Czy da się taniej otrzymać receptę na medyczną marihuanę, a jednocześnie uczciwie?

Tak — tylko ten ruch dopiero się rozkręca.

Kilka miesięcy temu rozmawialiśmy między sobą, że obecny stan rzeczy dłużej się nie utrzyma i ta bańka cenowa w końcu pęknie, bo kliniki konopne zaczęły wyrastać, jak grzyby po deszczu.

Wystarczy, że pojawi się taki “rycerz na białym koniu”, który zacznie oferować usługi na poziomie, nie pobierając za to bajońskich kwot.

I przyjechali. 

Rycerze z Medicante.

Medicante: Ogólnopolskie Centrum Medyczne Online

Medicante to klinika konopna online, zrzeszająca lekarzy-specjalistów z całej Polski.

Dostępne specjalizacje to m.in.:

 • ginekologia
 • neurologia
 • kardiologia
 • medycyna rodzinna
 • urologia

A także medycyna ogólna z ukierunkowaniem na konkretne schorzenia (choroby autoimmunologiczne, schorzenia skórne, leczenie bólu, stany zwyrodnieniowe stawów, zaburzenia i choroby psychiczne, itp.) 

Zespół Medicante tworzy 9 lekarzy, a wspiera ich psychoterapeuta, psychodietetyk, oraz terapeutka ruchowa. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce stosująca medyczne konopie w ramach terapii zintegrowanej w jednym miejscu.

Niektórzy z nich są nawet certyfikowanymi zielarzami 😉

Każdego możesz poznać na stronie załogi Medicante.

Ile kosztuje wizyta po receptę na medyczną marihuanę w Medicante?

Za pierwszą wizytę zapłacisz 69 zł.

Tak, nie 300, nie 200 — 69. Bez ukrytych kosztów.

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi z tobą dokładny wywiad medyczny, zapozna cię z terapią konopną, dobierze odpowiedni format, omówi dawkowanie i metody spożycia, a także udzieli informacji o ew. przeciwwskazaniach lub ograniczeniach podczas trwania terapii.

Następnie dostaniesz receptę na medyczną marihuanę do 30 dni leczenia w oparciu o ustalone dawki.

Jaki jest koszt kolejnej wizyty w Medicante?

Za kolejną wizytę zapłacisz 99 zł, z tym że receptę na medyczną marihuanę otrzymasz do 60 dni leczenia (o ile lekarz nie zobaczy przeciwwskazań).

A przy następnej wizycie będzie to ilość wystarczająca na 90 dni (jak przy 60 dniach – bez przeciwwskazań do kontynuacji leczenia).

Wtedy też lekarz omówi dawkowanie i skuteczność terapii, a następnie — w oparciu o rozmowę z pacjentem — dostosuje leczenie, żeby zmaksymalizować korzyści lub wyeliminować ewentualne reakcje niepożądane.

PRZECZYTAJ: NA CO LEKARZ MOŻE PRZEPISAĆ MEDYCZNĄ MARIHUANĘ?

Ile za kwalifikację wstępną?

No, tutaj trzeba już zapłacić okrągłą sumę.

Całe 0 złotych.

Wstępna kwalifikacja ma na celu zweryfikowanie, czy w twoim przypadku nie istnieją przecwiwwskazania do włączenia terapii medyczną marihuaną.

Odbywa się to na podstawie historii medycznej i informacji podanych w formularzu rejestracyjnym przy zakładaniu Konta Pacjenta.

Co jeśli moja recepta wygasła, bo medycznej marihuany nie było w aptece?

Wtedy otrzymasz receptę za darmo — w końcu to nie twoja wina, że była przerwa w dostawie.

Gdzie są ukryte koszta?

Nie ma takich.

Niektóre kliniki dodatkowo naliczają pacjentów np. za wystawienie zaświadczenia o leczeniu medyczną marihuaną na wypadek kontroli policji.

Inne pobierają opłaty za wypisanie formularza o zezwolenie na przewóz leku za granicę.

Tutaj płacisz wyłącznie za konsultację lekarską.

Jakie inne formy terapii oferuje Medicante?

Zapisując się na wizytę do Medicante, możesz skorzystać z kilku różnych terapii jednocześnie. 

Poza leczeniem medyczną marihuaną, klinika skupia się na:

 • psychoterapii 
 • terapii ruchowej
 • psychodietetyce

Psychoterapia może być szczególnie pomocna u pacjentów z zaburzeniami lub chorobami psychicznymi, którzy chcą wdrożyć terapię konopną i przeprowadzić ją w bezpieczny sposób.

Gdzie znajduje się Medicante?

Obecnie Medicante działa w 100% zdalnie, obejmując zasięgiem całą Polskę. W najbliższej przyszłości planowane jest otwarcie stacjonarnego miejsca w centrum Warszawy.

Skąd wiadomo, że Medicante to nie kolejna farma recept?

Zanim Medicante dołączyło do naszej Strefy Pacjenta, mieliśmy sporo czasu, żeby przyjrzeć się ich działalności — a my akurat jesteśmy szczególnie upierdliwi i wyczuleni na scamy.

Trudno obecnie znaleźć bardziej transparentną klinikę konopną. Tam jest wszystko wyłożone kawa na ławę, zaczynając od zespołu lekarzy i pozostałej kadry, przez szczegółowy opis kwalifikujących schorzeń i przebiegu terapii, aż po klarowne instrukcje dla początkujących i sprawdzone zabezpieczenia chroniące przed wyciekiem danych pacjentów.

Tak samo po rozmowie z twórcami projektu i obsługą pacjenta przekonaliśmy się, że to jest bardziej projekt z misją i patrzący na rynek medyczny w sposób długofalowy.

Sama inicjatywa zresztą też nie wzięła się “z czapy”, bo ludzie stojący za Medicante jako pierwsi w Polsce zorganizowali serię darmowych szkoleń dla lekarzy i farmaceutów, w których wzięło udział ponad 700 osób. Szkolenia bazowały na doświadczeniach specjalistów z sektorów medycznych państw, które przodują w legalizacji marihuany na świecie.

Można? Można.

Recepta na medyczną marihuanę nie musi kosztować fortunę. Biorąc pod uwagę koszt samej terapii (susz, sprzęt, akcesoria), przynajmniej w kwestii wizyt lekarskich pacjenci będą mogli teraz odetchnąć z ulgą.

Obecnie Medicante oferuje najniższe ceny za receptę na medyczną marihuanę. W Strefie Pacjenta dbamy o to, żeby terapia konopna była jak najbardziej dostępna, a jednocześnie prowadzona zgodnie ze sztuką lekarską i w oparciu o aktualną wiedzę naukową.

Dlatego z przyjemnością dołączamy Medicante do polecanych klinik.

Zobacz również inne artykuły