#PIZZETPLUS: Jak zrobić idealną stonerską pizzę? (VIDEO)

by Stonerchef

Właśnie nadszedł ten dzień, kiedy operacja #PIZZETPLUS zatacza kolejne kręgi, tym razem robiąc desant na YouTube’a.

Stonerskie ciasto na pizzę pokochały masy ludzi. Pizzetplus ruszyło Polaków z kanap, a w domach na dobre zapanowała ułańska fantazja połączona z włoskim temperamentem.

Żebyście nas nie zrozumieli źle, to jest idealne ciasto na STONERSKĄ pizzę — nie neapolitańską, rzymską, tradycyjną, czy jaką tam sobie kulinarne konserwy lubią wymyślać. To jest przepis na pizzę, który według nas pozwala wykorzystać maximum jej potencjału przy minimum sprzętu i w najbardziej podstawowych warunkach domowych.

Oprócz przepisu na ciasto na pizzę, w filmie pokazujemy też łatwy sos pomidorowy oraz to, jakie dodatki możecie ułożyć na placku, aby dopełnić rozpustnego dzieła — jak wyżej, dajcie się ponieść wyobraźni.

Film jest niejako uzupełnieniem dwóch naszych poradników dotyczących przygotowania pizzy w domu — oba znajdziecie na naszym blogu. Poniżej dzielimy się linkami do wszystkich niezbędnych przepisów, jakie wykorzystane zostały w tym materiale:

? PIZZA BEZ TAJEMNIC: PORADNIK DLA GENIUSZY I TUMANÓW https://www.stonerchef.pl/pizza-bez-ta… (ciasto + sos + przepisy na wszystkie pizze z bloga)

? PIZZAYOLO: JAK ZROBIĆ CIASTO NA PIZZĘ NA CAŁY TYDZIEŃ https://www.stonerchef.pl/ciasto-na-pi…

? TRADYCYJNA SALSA POMIDOROWA https://www.stonerchef.pl/tradycyjna-s…

Jeśli zaś chodzi o majonez chipotle, to po prostu wystarczy połączyć 2-3 łyżki majonezu z 1 posiekaną papryczką chipotle, dodać tabasco (też w wersji chipotle), odrobinę miodu i soku z limonki — po czym całość wymieszać. Szybko, sprawnie i wyśmienicie.

PS Zdajemy sobie sprawę z tego, że film jest dość długi. Właściwie to trwa on tyle, co odcinek pełnometrażowego programu kulinarnego — ale taki był plan. Biorąc pod uwagę to, że wiele już zostało opisane w poradnikach, a do nas i tak czasem spływają ludzie rozpaczliwie szukający pomocy, bo znowu coś poszło nie po ich myśli, to po obejrzeniu tego filmu na pewno się coś w Was ruszy i wreszcie dacie radę!

Smacznego ?

Zobacz również inne artykuły